Woedeaanvallen

Een moeder komt in de praktijk met haar zoontje van bijna drie jaar. Een prachtig jongetje, een van een twee-eiige tweeling. Ze vertelt: ‘Sinds hij anderhalf jaar oud is heeft hij driftbuien. Als baby was hij al trillerig, hij schokte zichzelf wakker. Maar tot hij anderhalf jaar was leek hij relaxed. Dat sloeg vanuit het niets om.’

Door: Manon Bruins

Aanvallen

‘Hij heeft nu meerdere driftbuien op een dag. Die duren soms wel vijftig minuten. Ik vind het zielig. We kunnen dan helemaal geen contact meer met hem krijgen, zo van de kaart is hij. Hij maakt niets stuk, maar gooit zichzelf op de grond. Trekt met zijn armen, in heftige bewegingen. Zijn ogen puilen uit. Dat gebeurt nooit ergens anders dan thuis.’
Dat klopt, ik zie een rustig jongetje dat met grote en aandachtige ogen om zich heen kijkt.

Spiertrekkingen

Verder vertelt de moeder dat het een lief en zorgzaam jongetje is. Zijn start is wat spannend geweest waarbij de trillingen van zijn lijfje opvielen. De ouders zijn op van vermoeidheid door het opvangen van driftbuien die wisselend tussen de drie en tien keer daags kunnen voorkomen. Omdat ik in de praktijk geen driftbui te zien krijg, stuurt de moeder video-opnamen van een paar buien door. Wat opvalt is dat hij helemaal in zichzelf gekeerd is en trekkingen maakt met de armen en benen. Het lijkt hem over te nemen, hij kan het alleen nog maar uitzitten. Ook de nachten verlopen heel onrustig met vaak wakker worden.

Zincum

Het middel Zincum wordt wel toegepast bij overbelasting van het zenuwstelsel dat zich uit in rusteloosheid en abnormale samentrekkingen en spasmes van de armen en benen. Het zenuwstelsel staat op scherp omdat het steeds alert is, dat maakt een lichaam stijf en gespannen. Na tien dagen mailt de moeder: ‘Het gaat goed. Eigenlijk heeft hij sinds een week geen bui meer gehad. De nachten lijken ook beter te gaan. Afgelopen nacht is hij niet wakker geweest. De nacht ervoor drie keer, maar daarna kon hij wel snel verder slapen.’ Na twee maanden zie ik ze weer op consult. Moeder is tevreden: ‘Hij heeft eigenlijk geen buien meer. Als er al iets is, is het zo weer over. Ook ‘s nachts gaat het heel goed.’

Homeopathische middelen worden gekozen op basis van een totaalbeeld van de klachten. Dit artikel is niet geschikt als zelfhulp. Voor een middel dat bij u of uw kind past kun je op deze website een homeopaat raadplegen.


Vind hier een homeopaat bij jou in de buurt >