Verhaal uit de praktijk: dochter met reisziekte

wagenziekte

Op consult komen een moeder en haar dochtertje van zes jaar, dat last heeft van wagenziekte. Het meisje krijgt een homeopathisch middel voorgeschreven dat past bij de klachten en de aard van het meisje.

Tekst: Manon Bruins

Wagenziekte

De moeder vertelt: ‘We gaan dit jaar op vakantie naar Frankrijk met de auto. Het is twee dagen reizen voor we op onze bestemming zijn. Onze dochter heeft op lange reizen veel last van wagenziekte. Ze ziet er echt groen en geel uit. Ze moet dan vaak naar de wc, veel plassen. Als we eenmaal op onze plek zijn, volgt de ontlading. Ze moet dan veel spugen en kan zelfs koorts krijgen. Bij eerdere vakanties dachten we dat ze acuut ziek werd, nu weten we dat het van de rit komt.’

Opgewonden

‘Het gekke is, bij korte ritjes is er niets aan de hand. Maar zodra de vakantie eraan komt, begint het. De verwachting bouwt zich bij haar op. Waar gaan we heen? Hoe lang moet ik dan in de auto? Dagen voordat we weggaan is ze excited en gespannen, en kan ze al beginnen met overgeven. Dit heeft ze soms ook bij nieuwe dingen waar ze zich heel erg op verheugt. Dan kan ze ook opeens ziek zijn. We vinden het sneu voor haar.’

Cocculus

Op basis van het consult schrijf ik het middel Cocculus indicus (kokkelbes) voor. Cocculus is een homeopathisch middel dat vooral past bij overbelasting van het zenuwstelsel waarbij duizeligheid en misselijkheid komen kijken. Door grote opwinding over iets wat gaat komen, kunnen mensen bij wie dit middel past, ziek worden. De spanning voor de reis maakt dat dit meisje minder slaapt. Het tekort aan slaap is dan een trigger voor de wagenziekte.

Update

Na de vakantie ontvang ik een mailtje van de moeder: ‘We hadden je beloofd te laten weten hoe het is gegaan in de vakantie. Wellicht doordat het zo goed ging, ben ik je bijna vergeten te mailen… Het ging dus heel erg goed, ze reageerde heel direct op het middel. We zijn de dag voor de reis al begonnen om het middel tweemaal daags te geven. Op de eerste reisdag vier keer (inclusief kort voor de reis) en op de tweede reisdag opnieuw twee keer. Ze is niet over-excited geweest en ook niet misselijk tijdens de reis. Kortom: we zijn erg blij met het resultaat.’

Middel kiezen

Homeopathische middelen worden gekozen op basis van een totaalbeeld van de klachten. Dit artikel is niet geschikt als zelfhulp. Raadpleeg een homeopaat om een middel te vinden dat past bij jou of jouw kind. Op deze website vind je een homeopaat bij jou in de buurt.


Vind hier een homeopaat bij jou in de buurt >