Spring naar content

Types in de Homeopathie

Types in de Homeopathie

Een homeopathisch middel wordt gekozen op het totaalbeeld aan klachten en symptomen van een persoon. Daarbij horen lichamelijke klachten, maar ook een mentaal en emotioneel beeld. Wat is jouw ontwikkelingsstadium en welk homeopathisch middel past hierbij?

Hieronder lees je een serie artikelen over Types in de Homeopathie.

De Palladium mens: ‘Behoefte aan waardering’

Palladium is een homeopathisch middel dat goed past bij mensen die angst hebben om in de steek gelaten te worden of genegeerd te worden als ze niet voldoende waardering ontvangen van de mensen om hen heen.

De Palladium mens: ‘Behoefte aan waardering’
Lees verder

De Staphisagria mens: ‘Waardig in stilte lijden’

Staphisagria is een homeopathisch middel dat goed past bij zeer gevoelige individuen die in stilte lijden. Ze onderdrukken hun boosheid, maar innerlijk knaagt het aan hen.

De Staphisagria mens: ‘Waardig in stilte lijden’
Lees verder

De Nux vomica mens: ‘Ik krijg het gedaan!’

Het middel Nux vomica past bij mensen die zeer ambitieus, zelfverzekerd en gedreven zijn. Ze vragen het uiterste van zichzelf én van de mensen om hen heen.

De Nux vomica mens: ‘Ik krijg het gedaan!’
Lees verder

De Lycopodium mens: ‘We bereiken het samen’

Lycopodium mensen zijn van nature ambitieus en kritisch op zichzelf. Ze stellen hoge eisen aan zichzelf en dat kan soms last geven.

De Lycopodium mens: ‘We bereiken het samen’
Lees verder

De Argentum nitricum mens: ‘Plankenkoorts’

Het middel Argentum nitricum past bij mensen die het gevoel hebben een prestatie te moeten leveren en voor wie dat enorme spanning of dreiging met zich meebrengt. Ze zijn gevoelig voor paniekaanvallen in specifieke situaties (vliegtuig, tunnels, of voordat ze het podium op gaan).

De Argentum nitricum mens: ‘Plankenkoorts’
Lees verder

De Kalium carbonicum man: ‘Regels zijn regels’

De Kalium carbonicum man of vrouw is bang om alleen te zijn en kwetsbaar te worden. Dat hem stijf en star, hij gaat op zoek naar absolute houvast, veiligheid en zekerheid.

De Kali carbonicum man: ‘Regels zijn regels’
Lees verder

De Tarentula hispanica man: ‘Dance the night away’

Het middel Tarentula past bij mensen die continu in beweging moeten zijn. Het zijn energieke, opvallende, kleurrijke types, met een onvoorspelbaar humeur.

De Tarentula hispanica man: ‘Dance the night away’
Lees verder

De Arsenicum mens: ‘de neurotische expert’

De Arsenicum mens kent veel angsten. Dat er iets met hem gebeurt, dat hij faalt, dat hij ziek wordt. Dat er met mensen om hem heen iets gebeurt. Voor Arsenicum types is de huid vaak een kwetsbare plek.

De Arsenicum mens: ‘de neurotische expert’
Lees verder

De Sulphur man: ‘Altijd een gevat woord klaar’

De Sulphur man/vrouw kent het gevoel van vernederd of bekritiseerd zijn. Zijn reactie op gekwetste trots en gevoelens van schaamte is de behoefte om iemand te zijn. Sulphur groeit uit tot iemand die gehoord en gezien wil worden.

De Sulphur man: ‘Altijd een gevat woord klaar’
Lees verder

De Aconitum gemoedstoestand: ‘Rusteloze paniek!’

Het middel Aconitum kan enorm helpend zijn in situaties die acute angst, schrik en paniek oproepen. Waarbij mensen echt het gevoel hebben dat hun laatste uur geslagen heeft.

Angst
Lees verder

De Ignatia mens: ‘Vastzittende ontgoocheling’

De Ignatia man of vrouw is iemand die hoge verwachtingen heeft van de liefde, en in het algemeen hoge verwachtingen en idealen koestert in het leven. Ze zetten zich met hart en ziel ergens voor in.

De Ignatia mens: ‘Vastzittende ontgoocheling
Lees verder

De Pulsatilla vrouw: ‘Als ik lief ben, zorg je dan voor mij?’

De Pulsatilla vrouw voelt zich van binnen kwetsbaar en niet helemaal opgewassen tegen de buitenwereld. Om de zorg, aandacht en liefde te krijgen die ze nodig heeft is ze empathisch en zorgzaam naar anderen toe.

De Pulsatilla vrouw
Lees verder

De natrium muriaticum mens: ‘Hartzeer’

Natrium is sensitief voor hoe mensen met elkaar omgaan. Hij/zij zal zijn uiterste best doen om een ander niet te kwetsen, om zo ook zelf niet gekwetst te worden.

De natrium muriaticum mens: ‘Hartzeer’
Lees verder

De Sepia vrouw: ‘Sportief en zelfstandig’

Succesvolle vrouwelijke sporters zijn vaak Sepia-types. Deze vrouwen sporten niet alleen omdat het gezond is, maar omdat ze zich het meest vrij en levend voelen als ze hardlopen, zwemmen, dansen, wielrennen. Als ze maar actief zijn.

De Sepia vrouw: ‘Sportief en zelfstandig’
Lees verder

De Veratrum mens: ‘List en bedrog’

Veratrum mensen doen zich graag succesvol en belangrijk voor en het maakt ze niet uit hoe hun succes tot stand komt. Het zijn mensen die met hun vlotte praatjes een spoor van ellende kunnen achterlaten.

De Veratrum mens: ‘List en bedrog’
Lees verder

De Cyclamen mens: ‘geheim verdriet’

Mensen die behoefte hebben aan het middel Cyclamen hebben een zekere ‘zwaarte’ om zich heen hangen. Een groot stil verdriet dat niet besproken wordt.

De Cyclamen mens: ‘geheim verdriet
Lees verder

De Causticum mens: ‘vechten voor een betere wereld’

Causticum mensen voelen het leed en onrecht in de wereld zozeer dat ze er iets aan willen veranderen. Het zijn mensen die ergens voor gaan staan en strijden.

De Causticum mens: ‘vechten voor een betere wereld’
Lees verder

De Phosphorus vrouw: ‘Compassie’

De sociale Phosphorus vrouwen herken je aan hun enthousiaste en open uitstraling. Ze voelen warm en empatisch aan en zijn vaak fijn en hartelijk gezelschap.

De Phosphorus vrouw: ‘compassie
Lees verder

De Lachesis vrouw: ‘Spraakwaterval met passie’

Lachesis vrouwen beleven emoties intens. Ze hebben vaak een hartstochtelijk liefdesleven. Maar als ze hierin gekwetst worden, of als hun partner komt te overlijden is het verdriet en de verbittering ook groot.

De Lachesis vrouw: ‘spraakwaterval met passie’
Lees verder

Het Cimicifuga-type: Hormonale onbalans

Bij homeopaten komt het middel Cimicifuga in gedachten bij gestreste, verdrietige vrouwen die het allemaal niet meer zien zitten en waarbij een hormonale trigger is aan te wijzen. Vaak hebben ze al hun energie en zorg gegeven aan hun gezin of familie.

Het Cimicifuga-type: Hormonale onbalans
Lees verder

Het Carbo vegetabilis-type: ‘Behoefte aan zuurstof’

Carbo vegetabilis is een prachtig homeopathisch middel dat regelmatig gegeven wordt aan mensen bij wie problemen met de opname van zuurstof aan de orde zijn. Onvoldoende opname van zuurstof kan leiden tot vermoeidheid, verwardheid of benauwdheid.

Het Carbo vegetabilis-type: ‘Behoefte aan zuurstof’
Lees verder

Het China officinalis-type: ‘Het is nu eenmaal zo, ik zit vast’

China officinalis past bij mensen die het gevoel hebben dat ze zwak zijn, en dat andere mensen of de omstandigheden hen de loef afsteken. Doordat andere mensen of omstandigheden hen zoveel hinderen, kunnen ze hun ambities niet waarmaken.

Het China officinalis-type: ‘Het is nu eenmaal zo, ik zit vast’
Lees verder

Het Bryonia alba-type: ‘Werk, werk, werk’

Bryonia past bij mensen die angst hebben voor verlies, met name voor tekort komen of het kwijtraken van financiële zekerheid. De aandacht en energie gaan volledig uit naar zijn/haar werk, en naar het verdienen van geld. Vaak ontstaan problemen met ontspannen.

Het Bryonia alba-type: ‘Werk, werk, werk’
Lees verder

Het Aurum metallicum-type: ‘Ik heb gefaald in mijn plicht’

Aurum metallicum past bij mensen die de lat heel hoog leggen voor zichzelf. Zij nemen hard werken, plichtsbesef, verantwoordelijkheidsgevoel en perfectionisme uiterst serieus. Ze hebben de neiging om alles wat ‘moet’ voor te laten gaan op ontspanning en plezier.

Het Aurum metallicum-type: ‘Ik heb gefaald in mijn plicht’
Lees verder

Het Ammonium carbonicum-type: Wat is mij allemaal aangedaan?

Ammonium carbonicum past bij mensen die langdurig het gevoel ervaren onheus bejegend te zijn; door andere mensen of door hun situatie in het leven. Ze zijn bozig, hebben weinig energie en zijn snel vermoeid.

Het Ammonium carbonicum-type: Wat is mij allemaal aangedaan?
Lees verder

Het Alumina-type: Wie ben ik

Alumina past bij mensen wiens identiteit of individualiteit is weggenomen. Wiens ontwikkeling zodanig is onderdrukt dat hij zichzelf is kwijtgeraakt. Vaker zien we dit beeld bij mensen die dement worden.

Het alumina-type: Wie ben ik?
Lees verder

Echinacea purpureaHelp je mee de homeopathie in Nederland toegankelijk te houden?

 

Word dan lid van de Vereniging Homeopathie!

 

Als lid ontvang je:

 

Meer informatie

Attentie: In verband met onze feestdagensluiting worden bestellingen die na dinsdag 22 december zijn geplaatst en betaald vanaf 6 januari verzonden.