Homeopathie Magazine mei 2026

Binnen de homeopathie staat ieders unieke verhaal centraal. Niet de standaardoplossing, maar de individuele uiting van klachten geeft richting aan herstel. Zoals een paradijsvogel zich onderscheidt door zijn eigenheid, zo draagt ieder mens een persoonlijk patroon dat gezien en begrepen wil worden.
In deze editie van HM ontdek je hoe die visie terugkomt in praktijkverhalen, inzichten van behandelaars en thema’s als voeding, hormonen en emotioneel welzijn. Van het inspirerende verhaal van Monique de Veth-Konings tot de ervaringen van Lauri Gorissen en Sander Pastoor: telkens zien we hoe luisteren naar het lichaam leidt tot nieuwe inzichten en balans.
Ook binnen de homeopathie speelt het unieke een sleutelrol. Middelen zoals lachesis mutus en het belang van karakteristieke symptomen laten zien dat juist specifieke persoonlijke eigenschappen richting geven aan herstel. Deze uitgave nodigt je uit om gezondheid breder te bekijken – met ruimte voor nuance, diepgang en jouw eigen verhaal.
Artikelen
‘Steeds meer mensen willen medicatie afbouwen’
Als psychiater zag Monique de Veth-Konings dat medicatie zelden genezing bracht, maar vooral bijwerkingen. Homeopathie veranderde haar leven – en ze wil er nu ook anderen mee helpen.
Enzymen: van lichaamsvreemd naar levenslust
Je spijsvertering is een geniaal systeem. Maar zodra één radertje hapert, loopt het hele systeem vast. Rineke Dijkinga legt uit hoe enzymen je spijsvertering een handje helpen.
‘Mijn hart heeft mij iets geleerd’
Zes weken voordat zijn lichaam aan de noodrem trok, stond Sander Pastoor nog aan de start van een hele triatlon. Hij was fit, afgetraind en in controle. Totdat hij griep kreeg en vervolgens ernstige hartklachten. Homeopaat Erica Broekhoven hielp hem herstellen.
Paradijsvogels
Niet iedereen past in een hokje of kleurt binnen de lijntjes. Sommige mensen kiezen hun eigen vorm en kleur – echte paradijsvogels. Jan Hoes vertelt hoe in de homeopathie juist die opvallende, karakteristieke eigenschappen van betekenis zijn bij het vinden van het juiste middel.
‘Ik voelde direct: dit klopt niet’
Lauri Gorissen kreeg al op jonge leeftijd te maken met ernstige menstruatieklachten die haar dagelijks functioneren beïnvloedden. Wat begon als een lichamelijk probleem, groeide uit tot een langdurig traject van diagnoses en keuzes – dat haar uiteindelijk ook iets bracht.
Middel onder de loep: Lachesis Mutus
Mensen met een lachesis (bosmeesterslang)-profiel ervaren het leven intens. Ze voelen alles diep: vreugde, verdriet, passie, jaloezie, enthousiasme en hartstocht. Als ze zich bedreigd voelen, kunnen ze verbaal uithalen.


