Homeopathie Magazine februari 2024

Homeopathie Magazine februari 2024

Homeopathie Magazine HM februari 2024

Dit jaar draait het in het Homeopathie Magazine om hormonen. In de HM van januari 2024 neemt Jan Hoes ons mee in de wondere wereld van deze stofjes die zo ongelooflijk veel in ons lichaam regelen. Van groei en ontwikkeling, stofwisseling, gedrag, gevoel en emoties tot voortplanting.

Manon Bruins en Monique du Pau belichten het hormoon oxytocine, het stofje dat cruciaal is voor de bevalling en daarom soms extra wordt gegeven als een bevalling niet goed op gang komt. Dat kan voor moeder en kind echter ook vervelende bijwerkingen. Het is toch geweldig dat homeopathie dan uitkomst kan bieden?

Artikelen

Toch nog een roze wolkToch nog een roze wolk

Oxytocine is een hormoon dat tijdens de bevalling een belangrijke rol speelt. Als het lichaam onvoldoende aanmaakt, wordt het soms extra toegediend. Dat kan ongewenste gevolgen hebben. Homeopathie kan dan uitkomst bieden.

 

Chrystal Skaling, Homeopathy UKHart voor Homeopathie

Cristal Skaling is algemeen directeur van Homeopathy UK, de Britse evenknie van Vereniging Homeopathie. Ze doet wat ze kan om te bewerkstelligen dat homeopathie meer bekendheid en erkenning krijgt.

HormonenAlle hormonen werken samen

Dit jaar staat ons hormoonstelsel centraal in HM. Jan Hoes legt in deze editie uit hoe hormonen samenwerken. Een team is zo sterk als de zwakste schakel. Bij het menselijk lichaam is dat niet anders.

 

Stoppen met roken‘Ik weet nu wat mijn zwakke momenten zijn en vermijd die’

Beatrice* deed mee met de Stop met Roken Challenge. Onder begeleiding van klassiek homeopaat Monique Koenders lukte het haar te stoppen en de sigaret voorgoed aan de wilgen te hangen.

OxytocineWat kijkt ze al alert

Toen de bevalling niet goed op gang leek te komen, kreeg Sanne in het ziekenhuis medicatie die oxytocine bevat. De bijwerkingen daarvan waren groot. Homeopathie bracht moeder en dochter terug in balans.

Lac Maternum - Moedermelk

Lac Maternum

Het homeopathisch middel lac maternum is gemaakt van moedermelk. Moedermelk is de eerste stof die een kind verbindt met het aardse leven en staat voor verbinding met de moeder: warmte, intimiteit en veiligheid.

* De naam Beatrice is een pseudoniem.