Homeopathie bevalt beterHomeopathische middelen kunnen van onschatbare waarde zijn rondom de bevalling, en ook tijdens het herstel daarna. Veel vrouwen zien op tegen de bevalling, enkele hebben nare ervaringen met eerdere bevallingen opgedaan. Homeopathische middelen kunnen dan zorgen voor een flinke steun in de rug.

Door: Klassiek homeopaat Manon Bruins

Homeopathische ondersteuning voorafgaand aan de bevalling

Vrouwen bezoeken een homeopaat in de laatste maanden van hun zwangerschap als ze ondersteuningen willen bij:

 • Versterken van zelfvertrouwen en emotionele balans
 • Helpen ontspannen en verminderen van angst
 • Helpen met een betere nachtrust
 • Verminderen van bekkeninstabiliteit
 • Stuitligging van de baby

Homeopathische ondersteuning tijdens de bevalling

Er zijn homeopaten die oproepbaar zijn tijdens de bevalling; ook zijn er homeopathisch werkende verloskundigen en homeopaten die voorafgaand aan een bevalling een ‘bevallingskit’ op maat voorschrijven, met hierin middelen die passen bij de situatie van de betreffende vrouw. Tijdens de bevalling kan homeopathie helpen bij:

 • Bevorderen van de ontsluiting
 • Voorkomen van uitputting
 • Versterken van zelfvertrouwen
 • Voorkomen van paniek
 • Verminderen van pijn en nabloedingen

Homeopathische ondersteuning na de bevalling

Ook in het kraambed kan homeopathie een goede hulp zijn, bijvoorbeeld bij:

 • Helpen bij herstel van de moeder
 • Ondersteunen bij het goed op gang brengen van de borstvoeding
 • Emotionele balans versterken
 • Klachten rond de borstvoeding, zoals bijvoorbeeld borstontsteking, spruw of problemen met het zogen van de baby
 • Weer goed en regelmatig op gang krijgen van de menstruatie

 

Verhaal uit de praktijk: Zelf bevallen

In de praktijk komt een vrouw die zwanger is van haar tweede kindje. Haar eerste zwangerschap eindigde in een keizersnede. Ze was over tijd, had langdurig gebroken vliezen, en weeën die niet wilden doorzetten. Ook haar moeder heeft twee dochters gekregen via een keizersnede. De vrouw wil heel graag ‘zelf’ bevallen en laat zich begeleiden met homeopathische middelen.

Ze vertelt: ‘Opnieuw braken mijn vliezen spontaan en ook deze keer bleven de weeën uit. Bovendien zat er ontlasting in het vruchtwater, dus enige spoed was geboden. In het ziekenhuis werd al een infuus opgehangen, maar ik wilde toch kijken of ik de weeën “spontaan” op gang kreeg met behulp van homeopathie. De verpleegkundigen stonden hier wat sceptisch tegenover, maar omdat een inleiding na een keizersnede een groter risico op complicaties geeft kreeg ik gelukkig toch het vertrouwen. De weeën begonnen vrij snel na het nemen van de middelen. Tot twee keer toe stokten de weeën weer, en moest ik het homeopathische middel herhalen. Na negen uur kreeg ik persdrang. Onmogelijk, dacht ik nog, maar ik bleek echt al op 10 cm te zitten. Na een kwartiertje persen heeft mijn partner onze zoon zelf aan kunnen pakken en in mijn armen gelegd. Een ontzettend bijzonder moment. Ook later op het kraambed werden ongemakken die na een bevalling kunnen voorkomen verlicht en het herstel versneld door de homeopathische middelen.’

 

Benieuwd wat homeopathie voor jou kan betekenen?


Zoek hier een homeopaat bij jou in de buurt >

Of ben je zwanger en zoek je een verloskundige die homeopathie toepast?


Zoek een homeopathisch verloskundige >